Showing posts with label muu käsitöö. Show all posts
Showing posts with label muu käsitöö. Show all posts

Monday, May 5, 2014

Uus käsitööpood Pärnus - Woolmint


1.mail avati Pärnus vahva käsitööpood nimega Woolmint ja loomulikult olin ka mina selleks puhuks kohapeale uudistama tulnud. Käsitööpoodidega Pärnus on nii nagu ikka - nad on väikesed, soojad ja sõbralikud ning põhiline müügihooaeg on suvel, kui soome turistid linnas puhkavad.


Minu meelest erineb Woolmint teistest käsitööpoodidest oma tootevaliku poolest. Mulle tundub, et nad rõhuvad pigem eksklusiivse lõnga müügile. Vähemalt selline mulje jäi mulle avamispeol. Ja et eksklusiivsuse eriline hõng veel poest lahkudeski saatma jääks, said Woolminti külalised avamise puhul praktilise kingituse.Või õigem oleks öelda - kingikoti.



Kotis oli Rowan'i ajakiri, erinevad lõnganäidised, üks tokk roosat lõnga, mustrid ja pikad kudumisvardad. Tõeliselt lahe ja tähelepanelik liigutus kaupluse perenaiste poolt!

Aga milline on minu suhe kudumise ja heegeldamisega?
Suhteliselt tagasihoidlik. Teismelisena tuli kudumist ja heegeldamist rohkem ette. Olen kudunud ühe paari villaseid sokke, ühe paari kindaid, pool kampsunit ja mitmeid salle. Heegeldanud padjakatteid, käekotte, laualinikuid, ühe peleriini ja pool kleiti. Tuleb välja et ma ei ole kõige parem kuduja ega heegeldaja. Ma lihtsalt ei mõista neid võtteid ja kogemusest jääb ka puudu. Õmblemises jõuan kuidagi ise loogiliste käikudeni, ka siis kui keegi pole otseselt võtteid õpetanud aga kudumises ei saa ju niimoodi, et leiutad ise mingi meetodi... Siis ei tule ju õiget mustrit.

Küll aga tahaksin hirmsasti kududa endale siidilõngast valged sukad. Õhulised ja õrnad. Satiinpaelaga. Mul on õpetus ka olemas, aga ma ei oska seda lugeda. Vot, selline lugu. - Ei oska lugeda. Nagu ma ükskord oma sõbrannale ütlesin, arvan, et võtan kudumise ette alles siis kui olen õmblemisest tüdinenud ja tahan vahelduseks uut hobi. Ei kujuta ette millal see juhtuda võiks.

Ravelry


P.S!
Woolmint pakub tublidele käsitöölistele võimalust tuua müüki oma käsitööd. Loomulikult on esmatähtis töö väga hea kvaliteet. Näiteks alloleval pildil on Lucky Laika ehted. Müügil Woolmintis.



________________________________________________________________________________________________________________________

I was visiting a new handicraft shop in my town. It is very small but cosy and as usual main selling time is in the summer when finnish tourists spend their holidays in town.
In my opinion this shop concentrates on more luxurious and expensive yarn as well as other craft goods.
Every guest received a very thougthful gift-bag consisting yarn samples, Rowan magazine, patterns and knitting-needles. This is very nice touch from the shop owners!

As for me, I am not a very good knitter or crocheter. I used to crochet and knit in my teen years but these are not as easy tehniques as sewing is for me. In sewing I have always figured out best ways of doing things but in knitting one just can't think something out by itself, it is neccesary to know the right tehniques.

Still, I dream of making my own lace stockings one day. With white silk yarn and satin ribbons. I don't know when I will be making them, maybe when I am fed up of sewing and need a new hobby? We'll see.



Woolmint Eesti
Hospidali 3, II korrus Pärnu
Woolmint Eesti Facebookis (avaneb uues aknas)

Fotod: Woolmint Eesti Facebooki lehelt




 

Friday, December 27, 2013

Sügistalviste saabaste DIY tuuning


Mul on ühed talvesaapad valge karvase äärega. Muidu ilusad, aga ebapraktilised. Valge äär kippus ühe aastaga halliks minema, sest ilmselgelt on poriseid päevi talvehooaja jooksul rohkem kui valgeid lumiseid.
Isegi, kui ma peseksid seda valget äärt pidevalt, kuluks too mingil hetkel nagunii ära, sestap otsustasin valge karva asendada mõne tumedamaga. Ostsin selle tarvis 15 cm tumepruuni karvast kangast, sest päris karusnahaga ma oma saapaid küll katma ei hakka.
Lõikasin siis kaks 10x35cm suurusega ristkülikut välja ja õmblesin käsitsipistetega valge karva külge. Midagi ära ei lõiganud ega muutnud.


Ülimalt lihtne ja ilus. Isegi ilusam kui enne. :)


15cm karva maksis Kangadžunglis umbes 2 eurot. Detsembrikuu 50% kampaaniaga sain vajaliku tüki 1 euroga. Aega võttis pisut üle tunni.



Saapad sobivad nüüd veel paremini mu enda õmmeldud talvemantliga, ainult et lund ei ole.





My winter wedges with white rim wore out due to muddy winters we have here and I really don't like to spend my time washing them every second day. So, I thought replacing now off white pile with a darker one would be a good idea.
I bought 15 cm of faux fur from local fabric store and cut out rectangles each 10x35cm wide and stitched by hand onto old white pile. I didn't have to cut or change anything and it took only a little more than an hour to make.

I think they look much better now, don't you think?
And they go well with my winter coat I made two years ago. Only snow is missing.



Saturday, June 29, 2013

Ammuta inspiratsiooni tänavustest Pärnu Hansapäevadest!

Ma pean tunnistama, et eelmised kaks aastat on nii Pärnu Hansa- kui ka Gildipäevad mulle pettumuse valmistanud. Jäägitult truu käsitööarmastajana ei ole ühtegi Päeva ega Laata vahele jätnud, mistõttu pisitasa hakkasid häirima pidevad kordused ja üksluine pilt. Ma saan aru, et käsitööliste ring on väike ja enamus käsitöölisi püüavad iga aasta osaleda ühel või mitmel käsitöölaadal, mis minule kui külastajale tähendab ühtede ja samade nägude ja toodete nägemist. Kui ma kaks aastat tagasi ei vajanud humoorika sõnumiga uksesilti või keraamilist vaagent, siis suure tõenäosusega ei vaja ma neid ka täna.


Ajapikku olen muutunud nõudlikumaks, mitte ainult enda loomingu suhtes aga ka teiste loomingu suhtes. Seda suurem on mu nördimus, kui näen pidevalt ühtesid ja samasid asju laadast laata ja aastast aastasse.

Selle aasta Pärnu Hansapäevad on õnneks meeldiv erand. Eile laadal jalutades olin rõõmus, et nii mõnigi toode pani mu silmad särama. Sestap, võtsin kaamera näppu ja läksin täna jälle laadale, et jäädvustada parimad palad, et neid teiega jagada.

Siin on huvitavamad tooted minu isiklikust ilumeelest lähtuvalt:

Vahvad Jutekotid (jutekott.ee)
Vaselised   Vaata Facebooki lehekülge (link avaneb uues aknas)


Kodarrahad


Kangalaegas  Vaata Facebooki lehekülge (avaneb eraldi aknas)
 Kangalaeka valikust meeldis mulle enim pildil nähtav lilla kleidiga neiu pross. Ma armusin sellesse prossi esimesest silmapilgust!

Linased saapad!?!?!!! Kihvt!

Läbipaistvad erikujulised rahakassad
Tsikkel-kiik võidab iga issi südame
Stiilsed lasteriided Emma and Theo (link)
Ja siis palju huvitavaid ehteid...


Puidust kõrvarõngad, mu lemmikud

See pruun öökull üleval stendil!

Ühest küljest olen õnnelik nähes kvaliteedi tõusu, kuid teisest küljest, avastades, et kvaliteedi tõusus on oma roll mängida välismaalastest müüjatel hakkas hinges midagi kripeldama.
Nimelt, panin tähele, et paljud just mulle silma jäänud tooted olid välismaiste müüjate lettidel. Hansa Liit keskajal hõlmaski erinevaid riike, nii et selle vastu pole mul midagi aga imelik tunne tekkis, kui välismaalaste kaup oli huvitavam ja uudsem kui meie oma. Aga õnneks oli tegu vaid mõne näitega.

Hansapäevad kestavad veel pühapäevani, nii et soovitan soojalt homme veel läbi astuda kellel võimalik. 

Head inspiratsiooni!

---------------------------------------------------------------------------------------------------

This weekend we have traditional Hanseatic Days Festival in town. It's annual event where crafters from Estonia and other near countries come together to sell their craftsmanship. As I am loyal customer every year I am practically familiar with many crafters and sellers I see year to year. Therefore, I have got bored a bit by all these same goods I consntantly see.
Fortunately, this year I am very pleased with festival, because I saw quite a few great things I would have bought if I would have had spare money. Up front I added pictures of things I liked most - eco-bags, jewelleries, kids clothes and boots of linen!
I can say that this year festival is well succeeded and it was interesting for both parts - sellers and customers!


Monday, June 17, 2013

Lõpuks ometi, poolikud projektid - Läheb hääletamiseks!

Laupäeval jõudis kätte kauaoodatud viimane koolipäev ja nagu paljudele olen lubanud, jätkan nüüd suvevaheajal pooleli jäänud kleitide õmblemisega. Kõige rohkem olen saanud tagasisidet seoses maksikleidi projektiga, nii et see tundub olevat kõige huvipakkuvam teema teie jaoks. Seda kinnitab ka mu blogistatistika, kust leian pidevalt otsisõnade hulgast selliseid märksõnu nagu "maksikleit/maksiseelik", "kuidas õmmelda", "maksiseeliku lõige" mis on toonud otsijaid minu blogi juurde.
Aga enne, kui ma maksikleidiga edasi lähen, esitlen üht teist kleidiprojekti, mis jäi mul eelmise aasta septembris pooleli. Te küsite miks ma sellega alustan? Sest selle kleidi teen valmis lõike järgi ja seda on seetõttu oluliselt lihtsam teha. Pealegi on see mul peaaegu valmis ja kolmas põhjus on kangas, mis on nii imeline, et ma tahan võimalikult kiiresti seda kandma hakata. Kas tundub õiglane põhjendus?
Igatahes, ärge muretsege, ma jõuan ka maksikleidi juurde õige pea.
Seniks aga...

Pooleliolev kleit nr.1.

Algusaeg: 3.september 2012
Materjal: 4 meetrit lina lillede ja hõbedase prindiga (lina ja hõbeda kombinatsioon ongi see, mis mind põlvist nõrgaks võtab)

Lõige: Vintage Vogue 2903 aastast 1957

Arvatav valmimisaeg: 21.juuni 2013 (enesedistsipliin, enesedistsipliin)
Lõikel on kaks variatsiooni: lühikese varrukaga ja sügavama dekolteega ehk suvisem (variant A ülal) ning kolmveerand varrukaga ja tagasihoidlikuma dekolteega sügiselikum (variant B).
Kuna ma alustasin selle kleidi õmblemist septembris, oli plaan teha pikema varrukaga soojemateks sügisilmadeks mõeldud kleiti, kuid täna seda selga proovides tundus mulle, et minu figuurile sobib rohkem lühike varrukas ja avaram dekoltee. Nimelt, lühem varrukas aitab paremini esile tuua taljejoont ja sügavama dekolteega joonistub paremini välja minu kaela/rangluu õrn joon. Arvestades oma figuuri eripära, tundub, et suvisem variant (A) on mõistlikum. Kusjuures, veel ilma varrukata, mis õigupoolest on juba lõike muutmine, sest antud lõike mõlemal variandil on varrukad esindatud.

Varrukas - lühike, pikk või sootuks ilma?


Ja nüüd, esimest korda Domina Mirabilise ajaloos on teil võimalik hääletada, mida teie õigeks peate! Loomulikult jääb julgematele alati kommenteerimise võimalus.  

Mida teie arvate, missuguse lõikega kleidi ma peaksin tegema?

Kas mulle sobib rohkem
  
pollcode.com free polls 
Aitäh, kui andsid oma panuse!
Ma ei saa pead anda, et lähen edasi variandiga, mis osutub kõige populaarsemaks (va. neljas punkt), sest ka mul on oma visioon. Mind lihtsalt huvitab, kas mu lugejatel on sama maitse mis mul. Nii lihtne see ongi!
Tähtajaks määrasin 21.juuni, nii et enne jaanipäeva tasub korraks uuesti mu blogi piiluda, et näha, mis sellest projektist välja tuli.

Seniks aga nobedaid näppe ja rõõmsat meelt kõigile!


Wednesday, May 8, 2013

Ja siin ta on - mantel "Rokokoo"

Täna jõudsid minuni pildid mantlist, mille olin oma sõbrannale õmmelnud. Tegu oli siis kerge kevadise mantliga, materjaliks paksem mööbliriie. Lõike aluseks võtsin endale tehtud talvemantli lõike ja kohandasin seda sõbrannale parajaks. Printsessilõike tõttu on see mantel ideaalne pealisrõivas klošš-seelikutele ja puhvis kleitidele.
Kanga valik polnud juhuslik. Mu sõbrannale jäi see silma ja pole ka ime - minu meelest on kanga muster nii temalik, nii öelda visuaalne tõlgendus tema iseloomust. Sest täpselt selline Gerda ongi - naiselik, unistav, stiilselt kapriisne, naeratav ja peen...




----------------------------------------------------------------------------------------

Today I received pictures of spring coat I made for my friend. Pattern is based on my winter coat pattern and altered a bit to fit. Fabric is a somewhat thicker upholstery and due to princess-lines it is ideal outerwear for full skirts or dresses with petticoat.
That coat truly represents my friends character, she is feminine, dreamy, stilishly capricious, sweet and chic...


Tuesday, April 16, 2013

Kevadekuulutaja - keerutaja

Kindlasti olete märganud, et nõndanimetatud korsetiblogist on ajapikku saanud üldine õmblemisblogi. Tean, et paljud teist jälgivad minu blogi just korsetiteema pärast - eks mul ole siin sellest palju juttu olnud - kuid mida aeg edasi, seda laiemalt hakkan huvituma ka muudest rõivastest peale korsettide.
Tegelikult sai asi alguse sellest, et ma läksin sügisel kooli rõivadisaini õppima. Kuna õpin tasuta kohal, siis võtsin eesmärgiks õppida võimalikult headele hinnetele, et tasuta koht säiliks. Kui ma peaksin hakkama õppe eest maksma, siis jääks ka kool pooleli. Ma olen ju lapsest saadik unistanud vaheldumisi moedisaineriks ja kosmonaudiks saamisest. Kosmonautika jäi mulle liialt kättesaamatuks, ent moedisain tuli järjest lähemale.
See on see koht, kus ma saan piinlikust tundmata caps lock'iga kirjutada, et "MA ARMASTAN MOODI JA VEEL ROHKEM ARMASTAN MA ÕPPIDA MOEDISAINI JA MA POLE KUNAGI IGASSE KOOLITUNDI NII SUURE PÕNEVUSEGA LÄINUD KUI NÜÜD!" Kujutage siia juurde veel tibilikke kätteviibutusi, kiljuvat-ruigavat häält ja üles-alla hüplemist. Jah, ja nii on see kestnud terve esimene kooliaasta, mis saab paari kuu pärast läbi.
Ühel kursusel, nimega "Etnograafiline kostüüm", anti meile ülesandeks luua tänapäevane riietusese võttes inspiratsiooni meie oma rahvakultuurist. Ma küll mõtlesin välja erinevaid variante ja üheks lemmikuks oli ka vaselistega kaetud kleit, kuid ajapuudusel pidin valima, millegi, mida saab kiiresti valmis teha. Niisiis, õmblesin mustast sametist oma lemmiku -  klošš-seeliku - ja kinnitasin selle peale puuvillasest Kihnu triibukangast pääsukesed.

 Pildil näeb asi väga hea välja, kuid mis seal salata, luksuslik samet ei sobi kokku labase puuvillasega. Kahjuks. Ma kahtlustasin seda juba materjalide valiku faasis, kuid otsustasin siiski katsetada, kuna aega oli vähe ja ma lohutasin ennast mõttega, et ma saan ju need linnud iga kell lahti harutada kui ei sobi. Igatahes, katsetusest õppisingi niipalju, et samet ja puuvill ei sobi kokku. Kuid ülesanne sai täidetud ja seelik kuulub edasikandmisele ilma pääsukesteta. See samet on nii pehme ja luksuslik! Ma armastan seda!

Klošš-seelik on mu lemmik neljal põhjusel:
1. Seda on marulihtne teha
2. See on imeliselt ilus, naiselik ja voogav.
3. Seda annab õmmelda kõikidest kangastest ja suure pinna tõttu on sinna võimalik peale joonistada, õmmelda ja tikkida terveid muinasjutte.
4. See on mitmekülgne rõivaese, mida saab kanda igal ajal, igal pool, iga lisandiga.


Olgugi, et klošš on põhimõtteliselt üks suur ratas ühe õmblusega, võib mõnikord sobiva suuruse väljamõõtmisel takerduda. Siinkohal annan ühe viite inglisekeelsele blogile, kus on olemas exceli fail, kuhu lisad vaid oma mõõdud ja see genereerib millimeetri täpsuselt välja, kui palju kangast vaja läheb ja kui kaugelt lõigata ülemine äär ja kui kaugelt alumine. Siin see on (avaneb uues aknas): http://pattythesnugbug.com/2011/circle-skirt-calculator-for-the-drafting-of-full-half-and-34-skirts-with-bonus-grading-worksheet/
Loodan, et sellest õpetusest on teile kasu kui teil tuli nüüd kah isu ratasklošši õmmelda, sest minu tööd lihtsustas see oluliselt. Tore, et leidub inimesi, kes viitsivad selliseid asju välja mõelda ja ei ole kadedad teistega jagama.

Lugejad, kas te olete kunagi klošši proovinud õmmelda?
Kas nõustute kui ütlen, et see on maailma kõige lihtsam seelik?
Igal juhul lihtsam kui pääsukese tegemine :D


 Lõpuks jõudis kevad ka meie õuele. Võib-olla ta ootaski kedagi, kes poolpaljalt õue keerutama tuleks. :)

Päikest ja sooja kõigile!



------------------------------------------------------------------------------------------------

Hi there!
Here I am demonstrating a circle skirt I made for my school-project. I am studying fashion design and our assignment was to create an apparel inspired of our national costume. Due to lack of time I chose to sew a circle skirt and appliqued on it our national birds - swallows, which are made of striped fabric of Kihnu (small island in Southwest Estonia). Skirt is made of velvet and striped fabric is cotton. I doubted if luxurious velvet and common cotton would match, but I decided to try and now I am sure they don't match. So, hereafter I will wear this skirt without swallows. Unfortunately. But it was worth to try, now I am smarter. And learning is about experimenting after all.
Although, circle skirt is an absolutely easiest skirt to make, sometimes you may stuck with grading. I got help from this blog http://pattythesnugbug.com/2011/circle-skirt-calculator-for-the-drafting-of-full-half-and-34-skirts-with-bonus-grading-worksheet/ There is a circle skirt calculator. Basically it is an excel file where you insert your measurements and it automatically calculates you an upper hem cutting line and lower hem cutting line. It's brilliant! 
Today, I am happy, that spring has finally sprung, and we already have a bit warmer days. Here in Estonia, it is a rare occassion when people are happy about weather. BTW, I discovered a Tumblr blog about foreigner living in Estonia and it is hilarious. If you would like to learn a bit about Estonia and estonians, then this blog is a short but intensive studying source :D http://estonianmoments.tumblr.com/




Monday, April 1, 2013

Ma teen seda jälle, seekord sõbrale / I'm doing it again, this time for my friend

Mäletate seda talvemantlit, mida eelmisel aastal suure entusiasmi saatel ja närvide kulul endale õmblesin? No vot, ma sidusin end jälle samalaadse projektiga. Seekord teritasin nõelu kevadmantli tarvis, sest mu ilus ja stiilne sõbranna tellis minult ühe. Kuna meil on riietuse osas suhteliselt sarnane maitse, siis loomulikult talle väga meeldis minu talvemantel ja nii ta saatiski mulle tasakesi ühe inspiratsioonipildi mantlist, mille sarnast ta endalegi tahaks. Pildi järgi saab öelda, et tegelikult on see üpriski sarnane minu mantlile, ainult krae on teistsugune. Niisiis võtsin aluseks oma talvemantli lõike ja kohandasin selle sõbrannale parajaks. Ka krae muutsin ära.
Peaks mainima, et üpris lihtne on alustada, kui lõige on enam-vähem valmiskujul juba olemas. Palju vähem ajugümnastikat ja ladusam töökäik. Mu sõbranna on minust mitu numbrit väiksem ja loomulikult lühem, seega lõike ümbertegemine oli oodatust lihtsam.
Kangaks valisime kirju sinakaslilla mööblikanga. Jah, just mööblikanga. Sest see meeldis talle ja mina muidugi kiitsin takka. Mulle on alati meeldinud mõte teha mööblikangast rõivaese. Ja üldse, raamidest välja mõeldes võib leida väga huvitavaid, esialgu omavahel mittesobivaid, kuid hiljem geinaalseid lahendusi. Nii ka selle mantliga. Kuna mööbliriie on paks ja jäik, siis arvestades antud lõiget, mis on printsessi-lõige, ehk taljesse töödeldud ja alt laienev, töötab just mööbliriide jäikus siinkohal hästi, nimelt hoiab see paremini vormi.
Mööblikangas kevadmantlile

Huvitaval kombel leidsin ühel päeval Facebookist pildi kleidist, mis on tehtud väga sarnasest kangast, mis meiegi välja valisime. Kihvt kokkusattumus. Isegi lõikelt on kleit mantlile sarnane.

Kinnitamas varrukat

Nagu pildilt näha siis see tõepoolest hoiab ise vormi.  Ei mingit tülli, ega alusseelikuid. Fun!
Igatahes, praegu pusin varrukate kinnitamisega ja varsti loodan teid kostitada ilusate piltidega!

-------------------------------------------------------------------------------------------

Maybe some of you might remember a winter coat I made last year. Well I am doing it again, this time a spring coat to my friend. When she saw my winter coat, she fell in love with it and asked me to make her similar spring coat. Of course I gladly accepted her request. For fabric we chose rather unusual thick patterned upholstery fabric. She loved the pattern and I was thrilled with exitement to experiment with something different than usual coat fabrics. I used my vintage inspired coat pattern and made some alterations - mainly collar adjustments and of course size adjustments. She is at least two sizes smaller than me. :)
For a strange coincidence, one day I stumbled upon a picture of a dress with very similar pattern and even a colour as our coat. Seemed like a message from the universe. Haha!
Well what I like about that fabric is that its thickness allows it to flare and draws out princess lines really well. You can see it on the pictures above. No need for tulle or underskirts.
Alright, now I am assembling sleeves and soon I hope I can treat you with an eye candy!



Thursday, December 20, 2012

Moeröögatused ehk õnn on olla käsitööline / Fashion faux pas or it is good to be a seamstress

Heihopsti kõigile, kes mind oma blogilistist veel ära kustutanud ei ole!

Tean, tean... satun siia harvemini kui kuuvarjutus. Ma ei hakkagi üldse vabanduseks tooma põhjuseid miks blogimaile järjest vähem satun. Nagunii vabandamisega end välja ei vabanda.

Kirjutan hoopis ühest kleidist, mille oma tütrele tegin.

Meil oli plaanis minna Estoniasse "Pähklipurejat" vaatama. Kuna tegu on balletiga, siis ma mõtlesin, et Tuule kleit peaks ka olema balletistiilis. Eelmisest aastast oli järgi jäänud šifoon-kangas, mille ostsin Tuulele seeliku tegemiseks, kuid see jäi oma aega ootama. Ja nüüd aasta hiljem see aeg tuligi.

Ilmselgelt sõnaga "ballett" tuleb esimesena meelde tutu-seelik. Tänapäevasem variant oleks ilmselt petti-seelik. Ärge nüüd ära ehmuge, aga ma vihkan petti-seelikuid.
Jah, eelmisel aastal kinkisin lapsele jõuludeks roosa petti-seeliku, sest tal oli pidev harjumus minu alusseelikuga mööda maja ringi patseerida. (P.S. Tähtis on mainida, et minu alus-seelikud ei ole petti-seelikud, olgugi et nad on kohevad). Eelmisel aastal kui ma Tuulele selle va petti-seeliku kinkisin olid selles stiilis seelikud alles oma populaarsust kasvatamas. Tänaseks on need ilmselt kõige populaarsemad seelikud kõigi väikeste ja suurte tüdrukute seas, sest ei möödu päevagi kui ma kuskil blogis, facebookis või reaalses maailmas mõnda neist ei näeks ja ausalt öeldes läheb mul süda pahaks kui ma mõnda neist silman.

Vaene kloun, kelle parukas mähkmeteks ohverdati

Iivelduse ravimiseks otsustasin Tuulele balleti jaoks totaalselt teistsuguse kleidi teha. Mul on hea meel, et ma seda tegin, sest olgem ausad, see kleit näeb tõeliselt stiilne välja ja on oma olemuselt ajatu. Vastupidiselt petti-seelikule, mille kuulutan siin, nüüd ja praegu sama suureks moefopaaks nagu crocs'id. Kui crocs'i diileritest olen algusest peale eemale hoidnud, siis petti-seeliku maitsetu kuninganna suutis mind alguses oma näilise pitsivahuga pimestada. Aga õnneks mu silmad avanesid.

Mu laps nägi oma pettiseelikuga samasugune jahukott välja
 Püüdsin Google'i abiga otsida mingitki kriitikat petti-seelikute kohta, kuid asjatult. Tunnen end ketserina. Kõik mu ümber on neist lummatud. Kaasa-arvatud mu tütar.

Igatahes, tulles stiilsete rõivaste juurde tagasi, räägin lähemalt kleidist. Šifooni oli mul 3.5 meetrit. Kleidile kulus 2 meetrit. Lõiget õigupoolest polnudki. Kuna lapse kehal pole erilisi kurve piisas põhimõtteliselt kahest õiges suuruses ristkülikust. Ülemine ristkülik väiksem alumine ristkülik suurem. Seeliku osa ristkülikut lõikasin kolmekordselt välja, nii et seelik on tegelikult kolmekihiline. Šifoon on õhuke ja läbipaistev, nii et kolm kihti  tegin nii esteetilisest kui praktilisest vajadusest lähtuvalt.

Vöökohale õmblesin roosast atlasest paela ja saigi valmis. Aega läks umbes 10 tundi. Enamasti õmblesin masinaga, aga mõned kohad ka käsitsi. Et nii väljast kui seestpoolt puhtam viimistlus oleks. Arvestades korsettide tegemisele kuluvat aega sai see kleit lausa välgukiirusel valmis.

Eest- ja tagantvaates


Ja Tuule seljas Estonia teatris :)


Õnneks armastab mu laps seda kleiti rohkem kui petti-seelikut. See on hea märk, nii et ühel päeval on mul võimalik ta nendest võõrutada.

Kallid lugejad avaldage arvamust, kas ma olen ainus kellel hakkab petti-seelikut nähes kõhus keerama?
Leidub mul mõttekaaslasi? Või te arvate, et ma olen kade?

Kadeduse kahtluse ümberlükkamiseks lisan lingid mulle teadaolevatele petti-seeliku õmblejatele ja müüjatele. Vaadake ise järele.
P.S. Siiski üks asi häirib mind veel. Nimelt, nendel lehekülgedel on albumites pildid, mis on võetud internetist ja ma isegi tean lehekülgi kust need võetud on ja nendele pole isegi viidet all. See on ebaeetiline. Nad ei vaevu isegi näidiseid valmis õmblema. Nende piltide all on kommentaarid stiilis "Palju sellise tegemine võiks maksma minna?" ja siis nad vastavad. Aga nad pole isegi kunagi sellist valmis teinud!?

Olen ma ülekohtune?
Tore oleks kuulda teie arvamust!

Petti-seelikud:
https://www.facebook.com/PettiSeelik?ref=ts&fref=ts
https://www.facebook.com/PettiPrintsess?ref=ts&fref=ts
https://www.facebook.com/pettipreili?ref=ts&fref=ts


------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hi ya' all!

I've been away for too long, I know. But I won't make any excuses, instead I would like to show a dress I made for my daughter. It is pink, obviously, and long. Fabric is chiffon and it took me for 2 metres and approximately 10 hours to make. I made it for theatre and to confront pettiskirts which I began to hate recently.
A year ago, when my daughter got it for christmas they weren't as popular as they are now. And it took me a year to see how ugly pettiskirts are. I mean, probably every little girl in Estonia has at least one of them by now and I see almost every day one. In blogs, Facebook and real life. The more I look at them the more I understand that pettiskirts are fashion faux pàs as well as crocs. I made it a statement.
By the way, I looked around the internet and couldn't find a single negative post about pettiskirts. Everybody seems to love them. Even my own daughter. But good news is she loves her new pink dress even more! You can see pictures above.

How about you?
Do you like love pettiskirts?
Am I over-reacting? Or even jealous maybe?

I would like to hear your thoughts.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...