Tuesday, February 7, 2012

50ndatest inspireeritud talvemantel sai valmis!

Täna, 8. veebruaril 2012 kell 23.41 sai kauatehtud kaunikene lõpuks valmis! Mul on nii hea meel. Keerutasin toas peegli ees vist lausa kümme minutit, kuni palav hakkas. Millised kurvid! See on nii ilus! Ja nii soe! Ja eriline!

Ooo.... ma olen enda üle nii uhke.


Kui nüüd veidi tõsisematel toonidel rääkida, siis tahtsin eraldi postituse teha varrukate ja voodri õmblemisest, sest need võtsid omajagu aega ja tähelepanu. Aga just see on ka põhjuseks, miks ma ei jõudnudki sellest kirjutada. Tahtsin mantli kiiresti valmis saada ja ei olnud aega kirjutada. Lühidalt võin teha kokkuvõtte

Mäletatavasti ei saanud ma ebay oksjonilt seda originaallõiget, millest unistasin. Selle asemel leidsin internetist samalaadse lõike, mida otsustasin kohendada, et see näeks välja nagu vintage mantlilõige, millest ilma jäin.

Butterick´i lõikes muutsin:
kraed
vöökohta liivakellafiguuriliseks
nööpide arvu
varrukaid
ja palju muid väikeseid detaile, mis ei kõlvanud kuhugi

Nimelt, varrukad olid kroositud ja natuke puhvis, mis kohe üldse ei läinud kokku minu visiooniga. Tahtsin, et varrukas oleks klassikaline. Tänu Claire Shaeffer´i raamatule "Couture Sewing Tehniques" sain ma varrukad tehtud just nii nagu mulle meeldis. Sama raamat aitas mind ka voodri õmblemisel, sest Butterick´i lõikega kaasas olevad instruktsioonid õhutavad õmblejat rõivast ülejala tegema. Shaeffer´i raamatust seevastu sain häid nippe, kuidas õmmeldakse tõelistes haute couture moemajades ja need tehnikad võitsid mu südame. Siiski pean möönma, et kõrgmoe tehnikad võtavad üksjagu rohkem aega. Igatahes raamat on kuldaväärt ja tänu sellele on mu mantel ka rohkem väärt.

Nüüd pilt mantlist seestpoolt, vooder on all ääres veel kinnitamata.Vooder on umbes 90% ulatuses käsitsi mantli külge kinnitatud. Käsitsi õmblus lubab kergemat kontrolli tegevuse üle ja näeb vintage´likum välja ka.

Puusapadjad on sees. Korsetiluude idee matsin juba eelmises postituses maha ja mis veel...?
Dekoratsiooniidee seisab praegu Tallinnasse sõidu taga, sest Pärnust pole kauplustes piisavalt head valikut.

Statistikat:

Kas oli raske?
Kindlasti paras väljakutse. Aga mitte raske. Pigem aeganõudev.

Kaua aega läks?
Alustasin novembris, nii et 3,5 kuud. Tundides arvutades umbes 50 tundi, aga täpselt ei oska öelda, sest ei kirjutanud üles. ~1/3 ajast võtsid käsitsi õmblused.

Palju maksis?
Pealiskangas 4,2m 86€ aga sain soodukaga -50% ehk 43€. Liimiriie 8€. Voodririie vanaema pärandus. 10 nööpi 6.4€. Vilt puusapatjadesse 1m ~2...€, villane vestiosa kangas 4-6€, tšekk kadus ära. Buttericki lõige 6€, praegu on soodukaga. Kokku ligikaudu 56-65€. Kui põhikangast oleks täishinnaga ostnud, siis oleks raudselt üle 100€ läinud.

Kas kasutaksin sama lõiget veel?
Jaa! Kindlasti. Mulle tohutult meeldib see lõige. Järgmisena kujutan juba ette imelist kittel-kleiti suvise mustriga. Arvatavasti läheks selle tegemine kiiremini, kuna kangas oleks kergem, õhem ja lihtsamalt õmmeldav. Pealegi kogemused annavad ka kiirust juurde. Aga millal ma midagi sellist jälle ette võtan on raske öelda, sest praegu pean keskenduma oma põhitööle - korsettidele.

Lähipäevil tulevad pildid minust uues mantlis, kui leian kellegi, kes mind pildistaks.

Stay tuned, friends!

4 comments:

 1. Sa oled ikka üks vinge mutt! :-P
  Ja nüüd siis vinge mutt vinge mantliga!
  5+, kindlapeale!
  Ja aplodismendid!

  ReplyDelete
 2. Kaunis, naiselik mantel ja kindlasti originaalne. Ootan juba pilte, et kuidas seljas istub. Ja seda raamatut, mida sa väga kiidad, tahaks ka näha :)

  ReplyDelete
 3. Ohoo, kui ilus!!! Aga kas pilti sellest, kuidas sul seljas istub ka tuleb :) ?

  ReplyDelete
 4. Aitäh! Pildid tulevad niipea kui keegi mind pildistab. :)

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...