Thursday, May 22, 2014

{ Korall-maksikleit} - Inspiratsioon uueks suvekleidiks

Ahoi, mu nähtamatud sõbrad!

Mäletate, seda madrusekraega maksikleiti, mis ma eelmisel suvel õmblesin?


Ma andsin selle ära.

Muuseumile.
Täpsemalt Meremuuseumile.

Nii et selleks suveks pean ma endale uue maksikleidi tegema.

Meremuuseum avab septembris uue näituse, mille tarvis võeti minuga ühendust ja küsiti kas ma olen nõus oma kleidi kuni järgmise aastani nende kätte usaldama. Ja ma olin loomulikult nõus! See tähendab aga, et ma igatsen uue kleidi järele.

Ma olen juba mõnda aega keerutanud oma peas mõtet plisseerkleidist. Ma ei tea kustkohast aga järsku tuli mul pähe teha korallide teemaline kleit. Ehk siis sellist korallroosat tooni sõlmede või pitsi või mingi muu kaunistusega, mis kannaks endas korallidele sarnast esteetikat.

Ma hakkasin otsima plisseerimisvõimalusi, sest ma tahtsin just päikeseplisseeri ja sellist kangast juba kangapoes ei müüda. Alguses mõtlesin, et lasen plisseerida välismaal, kuid siis leidsin läbi google'i otsingu, et ka Eestis on olemas "keegi" kes plisseerib. Kuskil Gonsiori tänaval majas number 13. Läksin siis vaatama ja no esiti ei leidnudki sellest majast kohta, kus oleks mingitki viidet plisseerimisele kuid siis võtsin julguse kokku ja helistasin internetist leitud numbrile.
Sain siis teada, et Gonsiori 13 on küll õige aadress kuid uks asub maja hoovi pool keldris. Uuesti kohale minnes leidsin eest onu, kes on seal oma paarkümmend aastat plisseerinud. Ta lubas mul ka mõned pildid teha oma töövõtetest, sest mul oli põnev jälgida ja mu sooviks on ka oma blogi lugejates tekitada isu plisseeri järgi, mis on ju ometi nii ilus, kuid harva esinev rõivaste kaunistamise viis.


Niisiis, haruldased kaadrid põranda-alusest plisseerimistehasest! (P.S. Tegu on ikka ametliku firmaga, lihtsalt põneva asukohaga)

Alguses paigutab ta tugevast paberist tehtud vormi laua külge kinni. Neid vorme paistis tal seal olevat sadu ja tema jutu järgi on just päikeseplisseer hetkel kõige nõutum valik. Päikeseplisseriks nimetatakse poolringis tehtud allapoole laienevat plisseeri. Nagu päikesekiired. :)


Seejärel laotab ta hoolikalt kanga alumisele vormile, sättides piinliku täpsusega lõime täpselt keskele. 


Ja siis laotab pealmise vormi kanga peale, nii et kangas jääb kahe vormi vahele. Viimasena lapib vormi kokku ja paneb ahju küpsema.


 Kui ma oma kanga kätte sain olin ma lummatud. See on lihtsalt i m e l i n e, ma ütlen.
Ideaalis oleksin tahtnud kleiti päris siidist, kuid kuna ainuüksi seelikuosale läheb viis meetrit kangast, pidin olude sunnil leppima kunstsiidiga, mis tegelikult on ka päris mõnusa siidise faktuuriga. Pealegi kunstmaterjali sees säilib plisseer kauem.

Mmm... plisseeeeeeer....

 Igatahes, tegin koolis arvuti tunnis vastava moodboard'i ka nagu iga endast lugupidav moedisainer teeb.Natuke tõsist juttu ka:

Ma katsun võimaluse korral alati toetada väike-ettevõtjaid ja selle postituse tegin peaasjalikult mõttega, et plisseerijal, kelle nime ma suurest häbelikkusest küsida ei julgenud, rohkem kliente oleks. Ta ütles, et tema töö sõltub palju trendidest - kui plisseer on moes, on tal tööd, kui plisseer ei ole moes, siis ei taha keegi teda näha ega temast midagi kuulda. Küll aga mina leian, et me ei peaks üldse moe järgi käima. Plisseer on ilus igal ajal ja igal pool.
Lugejad, lubage endale ilus plisseer-seelik või -kleit selleks suveks.Huvitatud võivad kirjutada mulle privaatselt ja räägin lähemalt kuidas seal see plisseerimine käib ja annan ka plisseerija mobiilinumbri, millelt teda suurema tõenäosusega kätte saab kui internetis leitavalt tavatelefoninumbrilt.


Nüüd aga hakkan kleiti õmblema ja varsti jagan ka teiega mõtteid, sest mul ei ole veel kindlat visiooni lõplikust kleidist - tahan katsetada erinevaid variante ja küllap õige lahendus tuleb ise töö käigus.2 comments:

  1. Aitäh selle postituse eest, Sinu uusi postitusi tasub oodata:) Väga huvitav on lugeda!

    Jõudu!

    Kristel

    ReplyDelete
  2. Käisin sinu imeilusat kleiti Meremuuseumis täna vaatamas. Lihtsalt suurepärane!

    ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...