Friday, July 12, 2013

Pooleliolev projekt nr.2 - Madrusekraega maksikleit / An unfinished project nr.2 - Sailor collar maxidress

Tervist kõigile mu nähtamatutele sõpradele!

Mäletatavasti alustasin eelmisel aastal maksikleidi õmblemisega. Jõudsin oma arengut ka dokumenteerida - siin on kolm postitust, mis ma jõudsin veel eelmisel aastal kirjutada - algus, mulaaz ja parandused.
Kuna vahepeal hõivas kogu mu aja pulmakleidi tellimus ja sügisel kooliõpingud, on mul hea meel nüüd uuesti jätkata sealt, kus pooleli jäi.

Kui ma oma lõputute kangahunnikute vahelt selle kleidikanga välja otsisin, siis ma õigupoolest ei mäletanud enam hästi, kui palju olin jõudnud ära teha. Kleidiosi lahti tehes ja paberist lõiget otsides tabas mind VÄGA EBAMEELDIV üllatus. Kuna viimane tegu enne projekti hülgamist oli kehaosa lõplik väljalõikamine õigest kangast, siis jätsin nõelad tol korral sisse. Ja terveks aastaks nad sinna sisse ka jäid.
Ma ei tea, kuidas teiega on lugejad, aga mina poleks küll selle peale tulnud, et nõelad kanga sees roostetama lähevad. Ma olen küll roostes nõelu näinud, aga sel hetkel ma ei tulnud selle pealegi, et nii võib juhtuda ja loomulikult, õnnetus juhtub alati seal, kus sa seda kõige vähem oodata oskad.


Pildil on näha, kuidas välja tõmmatud roostes nõelad jätsid valgele kangale jäädavalt roosteplekid peale.
Oh well... õppetund seegi.
Ega ma väga ei kurvasta. Jah, natuke aega ja kangast läks raisku, aga see on õppimise hind. Pealegi tänu viimasele lillelisele linasest kleidile, mis ma hiljuti valmis sain, avastasin, et mulle sobib väga hästi avar V-kaelus, nii et kuna ma pidin kehaosa uuesti kangast välja lõikama, otsustasin ka lõiget veelkord muuta.
Ma otsustasin ülemise osa teha samast lõikest, mis eelmise kleidigi. Selleks kasutasin Vogue 2903 lõike ülemist osa, ja nabast allapoole jääb endiselt klošš-seelik, nagu aasta tagasi otsustatud sai.Selline meetod on hea ka siis kui sulle näiteks meeldib mingi kleidilõike ülemine osa ja sa tahad selle näiteks pluusiks muuta. Sellel lõikel oli isegi taljejoon selgelt märgitud - see tegi õige pikkuse leidmise veel eriti lihtsaks. Kanga näol on tegemist üpris lihtsa ja hästi kukkuva polüestriga, mis oma värvuselt kujutab sooja kreemikat/rohekat valget. Ma leian, et minu nahatooniga ei sobi lumivalge, seetõttu valget valides eelistan alati veidi murtud valgeid toone.


Seelikuosa tegin pool-klošši, sest eelmisel aastal kangast ostes olin seelikule arvestanud 3 meetrit kangast ehk täpselt poole klošši jagu. Kui ma oleks tahtnud teha täisratas-klošši, siis oleksin pidanud arvestama viie meetriga. Olen ju pikka kasvu ja maani seelikuosa tähendab laias laastus ühte kanga-laiust. Pole ka mingi ime, et tänapäeval klošš-seelikuid nii harva näeb. 5 meetrit ainuüksi seelikule kõlab lausa hullumeelselt.

Kui juba ekstreemsusteks läks, siis mul tekkis just praegu idee teha nii lai seelik ja nii suurest kanga kogusest kui võimalik! See näeks siis välja maani pikk täisratas-klošš kroogetega! Ei tea, mis sellest välja tuleks? :) Või hoopis kaks täisratas-klošši kokkuõmmelduna!? Ohohohoo... ma kujutan vaimusilmas ette kuidas see võiks välja näha :D
Igatahes... Kui ma avastan, et maksikleidid ikkagi sobivad mu figuuriga, siis ma proovin emba kumba või mõlemad ideed ära.

______________________________________________________________

Last year I decided for a first time to sew a maxidress. I made three entries about it before a long hiatus  - the beginning, the mock up and alterations.  Due to overwhelming wedding dress commission I had to left a dress unfinished. This year I am going to finish it.
As I left the fabric and already cut out pieces on hold for a year I got very unpleasant surprise once I dug up  all the parts. I left a few pins in the bodice pieces and they got  rusty and of course ruined the fabric also. I couldn't use a fabric with rusty marks on it, so I had to cut out all the bodice pieces again.
Luckily I don't have to worry, because I have plenty of fabric and time as well, so I decided to remake the bodice style again. After completing my linen floral dress I discovered that V-neckline suits me pretty well, therefore  I thought that using the same Vogue 2903 pattern for a bodice section would be a great idea.
The fabric is off white polyester. It drapes very well although I will line it with cotton shirting, because I don't like to feel polyester next to my skin.
The skirt part I made a half circle, because I calculated 3 metres for a skirt and I can get only half circle from it. For full circle I would have needed a five metres. That's a lot for a skirt!

I imagine how wide skirt I can possibly make and how many metres of fabric it will take? A full circle maxi skirt with ruffled edge? Or two full cicles sewn together?
These sound crazy! Maybe some day I will try one or another or both.No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...