Sunday, May 13, 2012

Ribakorsetist ja Etsy leiust/Ribbon corset in progress and an Etsy find

Heihopsti!

Kuidas emadepäev möödus? Loodan, et kõigil on emade ja vanaemade küpsetatud koogikestest isu täis söödud. Vanaemasid mul enam ei ole, nii et mina käisin oma emaga, moodsad nagu me oleme, sushisid söömas, mina pärast ägasin ja veeresin nagu pall.

Aga hoolimata vimkadele, mis elu mulle ette viskab olen positiivselt meelestatud ja teen suveks plaane. Mitte küll mingeid reisi- või puhkuseplaane, oo ei, enne jäätub põrgu ära, kui mina endale puhkust saan lubada. Hoopis tööplaane teen. Tahaks endale õmmelda maani pika maksikleidi, vanaemaliku päevitusülikonna (just-just, tol ajal ei olnud ju ujumistrikood, sest daamid käisid rannas pigem õhuvanne võtmas, kastes vahelduseks end väiksesse lahesoppi) ja loomulikult korsette, korsette ja veelkord korsette. Umbes kaks aastat tagasi tegin endale ühe päevitusülikonna, kuid see kukkus liiga lai välja, nii et vette minnes võis sellesse ära uppuda :D Nii et plaanin korduskatsele minna.


Täna jätkan ribakorseti teemadel, kuid enne veel, ei saa mitte vaiki olla... PEAN eputama hiljutise vintage leiuga, mille soetasin Etsy vahendusel. Selleks on 1954. aasta tütarlaste mantli lõige! Juhuu! Raske on kirjeldada seda tunnet, kui juhuslikult sattusin Etsys sellele lõikele. Ma ju sain alles möödunud talvel valmis taolise talvemantliga ja mul oli kange tahtmine oma lapsele samasugune teha, kuid ei teadnud, kust leida taolist lõiget lastele. Mu süda peksles, ila voolas ja silme eest jooksid läbi pildid sellest kuidas oma tütrega linna peal jalutades kõikide möödujate pilgud endale tõmbame. OOO... Ma vist jätan endast tühisusekuninganna mulje, kuid mis seal siis ikka, mis iganes meele rõõmsaks teeb. Igatahes, nüüd on see lõige minu kodus, kuid õmblemisega ei kiirusta, sest see on ainult ühes suuruses ja selleks on 6, mis tähendab umbes 6 aastase lapse kasvu, nii et las laps veel kasvab.

Nüüd, kui süda on pekslemise lõpetanud saan jätkata rahulikumal toonil. Ribakorsett. Nagu eelnevalt mainitud, eristab seda korsetti klassikalistest korsettidest kangaribadel põhinev konstruktsioon.


Sellel pildil on ribad üksteise külge juba kinni õmmeldud, kuid esiosa tagaosa külge veel mitte. Esiosa ja tagaosa eraldavad külgedel musta värvi satiinribad, kuhu sisse saavad ka luud pistetud. Keskele, nagu näha tuleb kinnisluu. Selliselt näeb siis ribakorsett välja laialilaotatuna.

Järgmisel pildil on esiosa ja tagaosa juba ühendatud. Musta satiinpaela laius annab ruumi reaalselt neljale üksteise kõrval asetsevale luule. Kui tähelepanelikult vaadata, siis peaks näha olema, et olen ka luude jaoks kanalid sisse õmmelnud.


Selle korseti teen 76cm-se ümbermõõduga taljele. Dekoratiivset riba läheb natuke üle kolme meetri. Kuna taoline korsetistruktuur on üsna kerge, siis mingeid erilisi taljetransformatsioone oodata ei ole. Ribakorsett on puhtalt dekoratiivne, mistõttu sobibki kanda aksessuaarina, mis kergelt taljet defineerib.

Neile keda huvitavad detailid:

Kuldne mustriline pael on 5cm lai.
Must satiinpael 7.5cm lai.
Kinnisluu saab olema 24 cm pikk.
Tegelikult oleks siia sobinud kuldsete nuppudega kinnisluu, kuid hetkel oli mul varudest võtta vaid hõbedat värvi ja ei hakanud kuldset tellima, nii et loodan, et see ei riiva liialt silma

Mõne päeva pärast uued pildid korsetist
Seniks head algavat nädalat kõigile!

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hi everybody!

How was your Mother's day? I hope that you all spent a lovely day with your mothers and grandmothers. My grandmothers are no longer with us, so I went with my mother, modern as we are, eating sushi. After that I was so full of sushi's that I probably won´t be eating them any time soon.

But despite lemons life gives me I stay positive and make plans for the summer. Although not any travel or holiday plans, oh no, I can get a vacation when hell freezes over. Instead, I make work plans. I would like to sew myself a long maxi dress, an old-fashioned bathingsuit and, of course many-many corsets. About two years ago I made a bathingsuit for myself, but it turned out too wide, so I plan to make another, better one.


Today I will continue with ribbon corset, but before, I wanted to share my happiness with you. I was browsing Etsy the other day and found something amazing  - a vintage Simplicity 1020 pattern for toddler girls coat, dated 1954! Yee-haw! It is difficult to describe the feeling I had at the moment, after all, last winter I finished my winter coat and I really wanted to make something similar to my daugther too but did't know where to find same pattern for children.  Now I received this darling, but I will not rush into it because it is for one size 6 so I let my daughter to grow a little bit.

Now, let's move on to ribbon corset. As previously mentioned, ribbon corsets differ from classic corsets for their design, which is based on ribbons or fabric strips.


 
In this picture ribbons has been sewn closed, but front and back sections are't connected yet. Front and back sections are separated with black satin ribbon in which the bones will be slide in also. The center will have the busk. So this is how it will look like when laid flat.

I the following picture the front and the back are already connected. Black satin ribbon has just enough width to fit four boning channels. If you look closer, you should see that boning channels are already sewn.
This corset is made for 76cm waist. A little over three metres of decorated ribbon is needed for making this corset. As such construction is quite light, you should not expect any special waist transformations. Ribbon corsets are purely decorative, so one might wear this as an accessory-piece, which only slightly accentuates the waistline.


For those who are interested in details:

Decorated ribbon is 5cm wide.
Black satin ribbon is 7.5cm wide.

Busk will be 24 inches long.
In fact, gold busk will be better for this one, but I have silver one at the moment, so I hope it won't be jarring me or anyone else.New pictures soon coming up
Until then, have a great week everyone!


 

2 comments:

  1. Kas 30. aastate kleidisooviga võib ka pöörduda? Aga sajandivahetuse?

    ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...