Friday, September 27, 2013

Peenvillane kleit vaselistega

Eesti Disainerite Liit korraldas disainikonkurssi nimega "Eesti juurde juurde". Nende eesmärk oli leida disainitooteid, mis oleksid inspireeritud Eesti rahvakultuurist ja kannaksid endas Eesti pärimust.
Kui ma sellest konkurssist kuulsin tuli mul otsemaid mõte saata konkurssile idee, mis  mul oli juba mõnda aega peas keerelnud, kuid millega ma polnud veel alustanud. Mõte oli luua kleit vaselistest kaunistustega.

Vaseliste tegemist õppisin "Käsitööga tööle 2" projekti raames. Siis kuulsin ma esimest korda, mis need vaselised on ja sain samas ka ise kätt proovida nende tegemisel.
Minu grupis oli kaks inimest kes jäidki vaselistega tegema ja seda meetodit toodete näol edasi arendama. Üks neist on Jane Nikolai, kes on meie kleidil olevate vaseliste autor.
Ehk siis mina disainisin ja õmblesin ning Jane valmistas vaselised. Jane töödega saab tutvuda tema Facebooki lehel (link avaneb uues aknas).
Nüüd pakun harukordset võimalust huvilistele soetada endale sügisesse sobilik peenvillane kleit. Seda kleiti on ainult üks eksemplar ja see on kohe saadaval tutvumiseks, proovimiseks ning ostmiseks. Ei juhtu just tihti et individuaaltellimuste vahel mõnda näidiseksemplari müügiks pakun. Nii et tasub mõelda.

Detail vaselistest

Kleit sobib suurusele 38-40 ehk M ja L-suuruse kandjale. (Mõõtude osas on võimalik täpsustada e-mailile kirjutades)
Kleit on valmistatud peenvillasest õhukesest kleidikangast (100% vill) ja vooderdatud puuvillase satiiniga (100% puuvill). Pesumasinas seda pesta ei tohi. Küll aga sobib keemiline puhastus hästi.
See on ideaalne just praegu sügisel kandmiseks, kuna on villane ja soe. Kleit on ühtaeg lihtne ja elegantne. Sobib nii teatrisse, kokteilipeole kui ka päikselisel päeval linnatänavale promeneerimiseks. :)
Lisaks annan kleidiga kaasa imelise vaselistest kaelaehte, mis on ka pildil näha.

Kleidi hinnaks on 260 eurot + kaelakee kingituseks.

Kui oled huvitatud siis kirjuta mulle laura.toomast/at/gmail.com
Vaseliste autor: Jane Nikolai https://www.facebook.com/MinuMuinasaegOnTana?ref=ts&fref=ts
Foto: Taavi Luhamaa https://www.facebook.com/TaaviLuhamaaPhotography?fref=ts
Modell: Helena Semelson https://www.facebook.com/pages/Helena-Semelson-Photography-Art/487584007959205?fref=ts
Soeng: Irja Salova

7 comments:

 1. 38 on vist ikka M mitte L suurus?

  ReplyDelete
 2. Kuna numbri, suuruste ja tähtede süsteem on üpris laialivalguv siis võib öelda, et see sobib nii M kui L kandjale, ehk 38-40 suuruses naistele võib see kleit mõlemal juhul selga minna. See on proportsioonide küsimus, seega parem oleks seda siiski selga proovida.

  Aitäh täpsustuste eest!
  Muutsin natuke postitust täpsemaks.

  ReplyDelete
 3. Superhea idee ja teostus! See pilt, kus modell istub ja on ka käepaelad pildipeal ajab kadedaks- tahaks ka nii kena ja šikk olla :-)

  ReplyDelete
 4. 1. See kleit on ilus, hea kuju/lõikega ja veatult teostatud, rõõm oli detaile uurida. Eks oma osa annab ka hästi sobiv modell. Väga, väga silmasilitav.
  2. Kui ma käsitööplogisid loen, siis juhtub haruharva, et võtan vaevaks vanemaid poste lugeda. Sinu omad lugesin läbi kõik ALGUSEST LÕPUNI. Hea eestikeel (mõned kirjavead kompenseeris asjalik, seletav ja hariv tekst), palju huvitavaid protsessikirjeldusi, lõigete ja materjalide lood samuti huvitavad.
  3. Kuigi ma ise pean läbi ajama pigem sajand tagasi tegutsenud kullakaevurite ja kalameeste stiiliga (maamajapidamine, tehnika, loomad, pere), elab minu sees väike ilujanune dekadendist daam. Ilusad lõiked, head ja kallid materjalid, kurvikas figuur - ahh, mis kosutav lugemine!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ooh. See dekadentlik daam on tuttav kuju mulle! Poeb minustki vahel välja, kui argipäeva toimetustega ühelpool on.

   Delete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...