Tuesday, April 16, 2013

Kevadekuulutaja - keerutaja

Kindlasti olete märganud, et nõndanimetatud korsetiblogist on ajapikku saanud üldine õmblemisblogi. Tean, et paljud teist jälgivad minu blogi just korsetiteema pärast - eks mul ole siin sellest palju juttu olnud - kuid mida aeg edasi, seda laiemalt hakkan huvituma ka muudest rõivastest peale korsettide.
Tegelikult sai asi alguse sellest, et ma läksin sügisel kooli rõivadisaini õppima. Kuna õpin tasuta kohal, siis võtsin eesmärgiks õppida võimalikult headele hinnetele, et tasuta koht säiliks. Kui ma peaksin hakkama õppe eest maksma, siis jääks ka kool pooleli. Ma olen ju lapsest saadik unistanud vaheldumisi moedisaineriks ja kosmonaudiks saamisest. Kosmonautika jäi mulle liialt kättesaamatuks, ent moedisain tuli järjest lähemale.
See on see koht, kus ma saan piinlikust tundmata caps lock'iga kirjutada, et "MA ARMASTAN MOODI JA VEEL ROHKEM ARMASTAN MA ÕPPIDA MOEDISAINI JA MA POLE KUNAGI IGASSE KOOLITUNDI NII SUURE PÕNEVUSEGA LÄINUD KUI NÜÜD!" Kujutage siia juurde veel tibilikke kätteviibutusi, kiljuvat-ruigavat häält ja üles-alla hüplemist. Jah, ja nii on see kestnud terve esimene kooliaasta, mis saab paari kuu pärast läbi.
Ühel kursusel, nimega "Etnograafiline kostüüm", anti meile ülesandeks luua tänapäevane riietusese võttes inspiratsiooni meie oma rahvakultuurist. Ma küll mõtlesin välja erinevaid variante ja üheks lemmikuks oli ka vaselistega kaetud kleit, kuid ajapuudusel pidin valima, millegi, mida saab kiiresti valmis teha. Niisiis, õmblesin mustast sametist oma lemmiku -  klošš-seeliku - ja kinnitasin selle peale puuvillasest Kihnu triibukangast pääsukesed.

 Pildil näeb asi väga hea välja, kuid mis seal salata, luksuslik samet ei sobi kokku labase puuvillasega. Kahjuks. Ma kahtlustasin seda juba materjalide valiku faasis, kuid otsustasin siiski katsetada, kuna aega oli vähe ja ma lohutasin ennast mõttega, et ma saan ju need linnud iga kell lahti harutada kui ei sobi. Igatahes, katsetusest õppisingi niipalju, et samet ja puuvill ei sobi kokku. Kuid ülesanne sai täidetud ja seelik kuulub edasikandmisele ilma pääsukesteta. See samet on nii pehme ja luksuslik! Ma armastan seda!

Klošš-seelik on mu lemmik neljal põhjusel:
1. Seda on marulihtne teha
2. See on imeliselt ilus, naiselik ja voogav.
3. Seda annab õmmelda kõikidest kangastest ja suure pinna tõttu on sinna võimalik peale joonistada, õmmelda ja tikkida terveid muinasjutte.
4. See on mitmekülgne rõivaese, mida saab kanda igal ajal, igal pool, iga lisandiga.


Olgugi, et klošš on põhimõtteliselt üks suur ratas ühe õmblusega, võib mõnikord sobiva suuruse väljamõõtmisel takerduda. Siinkohal annan ühe viite inglisekeelsele blogile, kus on olemas exceli fail, kuhu lisad vaid oma mõõdud ja see genereerib millimeetri täpsuselt välja, kui palju kangast vaja läheb ja kui kaugelt lõigata ülemine äär ja kui kaugelt alumine. Siin see on (avaneb uues aknas): http://pattythesnugbug.com/2011/circle-skirt-calculator-for-the-drafting-of-full-half-and-34-skirts-with-bonus-grading-worksheet/
Loodan, et sellest õpetusest on teile kasu kui teil tuli nüüd kah isu ratasklošši õmmelda, sest minu tööd lihtsustas see oluliselt. Tore, et leidub inimesi, kes viitsivad selliseid asju välja mõelda ja ei ole kadedad teistega jagama.

Lugejad, kas te olete kunagi klošši proovinud õmmelda?
Kas nõustute kui ütlen, et see on maailma kõige lihtsam seelik?
Igal juhul lihtsam kui pääsukese tegemine :D


 Lõpuks jõudis kevad ka meie õuele. Võib-olla ta ootaski kedagi, kes poolpaljalt õue keerutama tuleks. :)

Päikest ja sooja kõigile!------------------------------------------------------------------------------------------------

Hi there!
Here I am demonstrating a circle skirt I made for my school-project. I am studying fashion design and our assignment was to create an apparel inspired of our national costume. Due to lack of time I chose to sew a circle skirt and appliqued on it our national birds - swallows, which are made of striped fabric of Kihnu (small island in Southwest Estonia). Skirt is made of velvet and striped fabric is cotton. I doubted if luxurious velvet and common cotton would match, but I decided to try and now I am sure they don't match. So, hereafter I will wear this skirt without swallows. Unfortunately. But it was worth to try, now I am smarter. And learning is about experimenting after all.
Although, circle skirt is an absolutely easiest skirt to make, sometimes you may stuck with grading. I got help from this blog http://pattythesnugbug.com/2011/circle-skirt-calculator-for-the-drafting-of-full-half-and-34-skirts-with-bonus-grading-worksheet/ There is a circle skirt calculator. Basically it is an excel file where you insert your measurements and it automatically calculates you an upper hem cutting line and lower hem cutting line. It's brilliant! 
Today, I am happy, that spring has finally sprung, and we already have a bit warmer days. Here in Estonia, it is a rare occassion when people are happy about weather. BTW, I discovered a Tumblr blog about foreigner living in Estonia and it is hilarious. If you would like to learn a bit about Estonia and estonians, then this blog is a short but intensive studying source :D http://estonianmoments.tumblr.com/
No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...