Sunday, February 10, 2013

Make way! - Here comes the Mint-Green!

Tervitusi kallid blogisõbrad!

Teate, mind painab juba aastaid üks imelik mõte. Ma ei ole ise selle mõtte autor aga kuidas ma ka ei prooviks, ei ole ma suutnud seda painet oma peast välja juurida. Ja mis kõige hullem, nüüd, kui moetrendid liiguvad just selle - minu paine suunas - ei möödu päevagi mil ma selle peale ei mõtleks.

Et te paremini mõistaksite alustan looga päris algusest - minu põhikoolipäevilt.
Nii umbes kaheksandas klassis, kui ma kõigist, ka täiskasvanutest, juba pikem olin, õmblesin endale regulaarselt pükse. Teadagi, ei olnud poes müügil minule paraja pikkusega neid. Kui alati olin kanga ja lõike valikuga täppi pannud siis ükskord täiesti arusaamatul kombel läks midagi valesti. Ma olin Kangadzunglist ostnud rohelist (nimetagem seda mündiroheliseks, sest inglise keeles öeldakse selle kohta mint green) õhukest sünteetilist kangast. Ma ei tea, millega täpsemalt tegemist oli, aga see värv meeldis mulle ja ma otsustasin sellest püksid õmmelda.
Esimesel päeval (oli see ka ühtlasi viimane päev), kui ma nendega kooli läksin, sain muidu ka terava keelega klassiõe käest ironiseeriva kommentaari. Nimelt ütles ta, et need püksid näevad välja nagu haigla püksid!? Ehk nagu arstide vormiriietus? Ta pidas silmas just seda rohelist värvi.

Olgugi, et ma ei öelnud talle vastu midagi, pidin oma kurvastuseks temaga nõustuma. Tõepoolest! Kuidas ma ise selle peale ei tulnud? Ma ei tea, kas teistes riikides on ka nii aga meie haiglates oli taoline hele/mündi/roheline meditsiinitöötajate vormiriietuse juures üks sagedamaid värve. Olete tähele pannud? Roheline värv lisati klassikalise valge kõrvale sellepärast, et mingitest uuringutest selgus, et inimestel seostub valge kitliga hirm valu ja ebameeldivuste ees. Roheline pidi siis patsiente rahustama. Kuid minu meeltes ja mälestustes on selle tõttu mündiroheline igaveseks rikutud. (Tahtsin siia lisada pildi arstidest rohelises vormis, kuid see oli liiga traumeeriv)
Ometigi mulle meeldib see värv. Üldiselt on mu lemmik tumeroheline aga ka selline "haiglaroheline" on ju päris ilus. Kuid ma ei saa kuidagi peast seda arsti ja haigla mõtet. Miks mu klassiõde küll pidi seda seost märkama...
Muide, kui te veel ei tea, siis on olemas selline lehekülg nagu pantone.com, mis valib iga aasta välja aasta värvi, mida siis jälgivad kõik trenditeadlikud, ja 2013. aasta värv on smaragdroheline. Seda fakti arvesse võttes tuleb ära mainida, et ka mündiroheline on selle aasta üks trendivärvidest, eriti populaarne pidi see just pulmamoes olema. Nii et nii smaragd-, kui ka mündirohelist saate te sel aastal palju nägema. Eriti just kevadhooajal. Olge valmis!
http://pruutpaar.wordpress.com/

Lugejad, nüüd on mul teile küsimus ja ma palun väga, et te vastaksite, sest see tõesti painab mind. Te ei pea pikalt põhjendama, kirjutage lihtsalt kas a või b.

a) Kas ka teile seostub mündiroheline haigla vormiriietusega?
b) Kui ei, siis kas nüüd seda postitust lugedes tundsite, et midagi teie ilumeeles just purunes tuhandeks killuks?(Minu siirad vabandused sel juhul)

lisaküsimus neile kellele meeldib arutleda:
c) Kas mündiroheline meeldib teile? Mis seosed teil üldse selle tooniga tekivad?

Tegelikult on ju mündiroheline päris armas värv
Pildid: Pinterestist ja google'i pildiotsingust

-----------------------------------------------------------------------

Hi readers,

I have a thought that has been haunting me for many years. And now, knowing upcoming trends for this spring and summer, this haunt has become even more intense.
In my mid-teens I sewed trousers very often. Partly because I am so tall, that I hadn't much of a luck with finding trousers long enough from stores. Partly because that way I can create exactly the style I want and use colours I want. Most of the time I succeeded, but one time I did something very wrong. I bought a mint green fabric from local fabric shop with making trousers in mind. I don't know, the fabric was synthetic, something I could't identify, but I liked the colour. Alright, I finished my pants and went to school. It was my first day with those pants and also the last. One of my classmates made a sharp remark towards my new pants: "Why are you wearing those hospital pants?"
Why am I wearing those hospital pants? What? No way, that mint-green looks exactly like doctors uniform!
Well, yes, at least here in Estonia, doctors wear white-mint-green uniforms. And I have to agree with my classmate - my mint-green pants really looked like hospital pants. Since then, every time I see mint-green somewhere, it automatically reminds me of hospital.
And by the way, according to pantone.com colour of year 2013 is emerald green, but in bridal industry it is mint green, so take that. Mint-green, or "hospital green" is our new trend colour. And that's why I see it every day everywhere and can't think about anything else than my "hospital-pants" I made years ago. (Un)fortunately I don't have them anymore, I even don't know where they got. And you know what, I still like this colour, but I just can't get over the fact that it reminds me of hospitals.

So, questions to you, readers:

1) Am I the only one who associates mint-green with hospital, or do you also see similarities?
2) If not, did I just broke something in you into thousand bits?

3) In general, what do you think of mint-green? Do you like it or not?

Is mint your cup of tea? :)

9 comments:

 1. Ei seostu ja ei ärgitanud ka nüüd minus mingeid negatiivseid tundeid. Tänapäeval pole enam värvi, mis kuskil tugevalt ei eksisteeriks ja nii ei saaks me midagi kanda. Miks mitte punane päästeameti töötajate vormiriietuses või valge sööklatädi kitlis? Mind ei sega, ja tegelikkuses mul isegi ei teki neid assotsiatsioone.

  ReplyDelete
 2. Kui ma lugema hakkasin, tuli kohe hea meel, sest et mulle ka meeldib roheline. Aga tõsi küll, kui seda mainida, tuleb haiglavorm meelde ja rikub värvi ära. Aga ma ei usu et seda praegu tähele pandaks. Juu sellest mingid väikesed traumad mulle jäävad, aga varsti unustan ära. Roheline on ikkagi kõige toredam värv ja sellena ta püsib! Muide, minu lemmik on oliiviroheline:)

  ReplyDelete
 3. Kui mündirohelise riideeseme olemus on lotakas ja vormitu, koos mõne teise vormitu, aga valge rõivaesemega, võib haiglariideid meenutada küll. Värve ja esemeid ja lõikeid ja materjale on aga nõnda palju, et hea kombineerimise korral kellelgi seda tunnet tekkida ei tohiks.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jah, selles asi oligi - need püksid olid laia lõikega :D Kahjuks või õnneks ei ole mul neid pükse enam alles. Muidu oleks pildi ka näiteks üles pannud.

   Delete
 4. Mulle ei seostu mündiroheline haiglariietega. Minu meelest on haiglates kasutusel hoopis palju sinist ja veinipunast. (Ma ei oska end kuidagi tutvustada... olen lihtsalt sage selle blogi lugeja)

  ReplyDelete
 5. Ei tea... haiglas on just tumedam roheline mängus, mu meelest. Või olen ma liiga palju oppidel käinud? Mint ei seostu mu mõtetes kuidagi meditsiiniga, a võib-olla olen ma lihsalt tähelepanematu...

  Minu lemmik viimastel aastatel on olnud petrool, mint on selle "lahjem väljaanne", seega meeldib ikka :-))

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ahaa! Petrool. Vot see on küll huvitav toon! :D

   Delete
 6. Küll on hea meel, et mu lugejad on intelligentsed arutlejad. Aitäh teile! Küllap tänavune aasta ongi selleks, et rohelise-kompleksist üle saada. Hmm... Mul tulevad huvitavad kleidimõtted. Kui vaid tekiks natuke vaba aega, et üks mündiroheline kleit valmis õmmelda... :)

  ReplyDelete
 7. Täna oma blogi loendit vaadates, nägin seal Sinu mündirohelist värvi ja kohe peale seda http://asplundknits.blogspot.com/ sellist kampsunit - ka justkui münt. Seega tõepoolest päris populaarne värv?!
  Mulle isiklikult näib ka juba ammu, et see värv teeb ilma -internetiavarustest on silma jäänud kotid, kindad, kingad, ehted...
  Mulle näib see värv ehk pisut liiga külm, aga selles on omad võlud ja ma võibolla tahaks omale suveks sellist seelikut või kingi... Siiski pole ma kindel, kas see kuidagi harmoneeruks mu ülejäänud garderoobiga? Roheline iseenesest on mulle väga sümpaatne oma soojemates toonides ning palju aastaid kandmist leidnud. Praegu võlub mind laimiroheline enam. Ja mõne aasta eest soetasin omale päris palju mere-rohekas-sinakat tooni asju... (peab siis neid asju nii palju olema? peab-peab;))

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...