Thursday, December 20, 2012

Moeröögatused ehk õnn on olla käsitööline / Fashion faux pas or it is good to be a seamstress

Heihopsti kõigile, kes mind oma blogilistist veel ära kustutanud ei ole!

Tean, tean... satun siia harvemini kui kuuvarjutus. Ma ei hakkagi üldse vabanduseks tooma põhjuseid miks blogimaile järjest vähem satun. Nagunii vabandamisega end välja ei vabanda.

Kirjutan hoopis ühest kleidist, mille oma tütrele tegin.

Meil oli plaanis minna Estoniasse "Pähklipurejat" vaatama. Kuna tegu on balletiga, siis ma mõtlesin, et Tuule kleit peaks ka olema balletistiilis. Eelmisest aastast oli järgi jäänud šifoon-kangas, mille ostsin Tuulele seeliku tegemiseks, kuid see jäi oma aega ootama. Ja nüüd aasta hiljem see aeg tuligi.

Ilmselgelt sõnaga "ballett" tuleb esimesena meelde tutu-seelik. Tänapäevasem variant oleks ilmselt petti-seelik. Ärge nüüd ära ehmuge, aga ma vihkan petti-seelikuid.
Jah, eelmisel aastal kinkisin lapsele jõuludeks roosa petti-seeliku, sest tal oli pidev harjumus minu alusseelikuga mööda maja ringi patseerida. (P.S. Tähtis on mainida, et minu alus-seelikud ei ole petti-seelikud, olgugi et nad on kohevad). Eelmisel aastal kui ma Tuulele selle va petti-seeliku kinkisin olid selles stiilis seelikud alles oma populaarsust kasvatamas. Tänaseks on need ilmselt kõige populaarsemad seelikud kõigi väikeste ja suurte tüdrukute seas, sest ei möödu päevagi kui ma kuskil blogis, facebookis või reaalses maailmas mõnda neist ei näeks ja ausalt öeldes läheb mul süda pahaks kui ma mõnda neist silman.

Vaene kloun, kelle parukas mähkmeteks ohverdati

Iivelduse ravimiseks otsustasin Tuulele balleti jaoks totaalselt teistsuguse kleidi teha. Mul on hea meel, et ma seda tegin, sest olgem ausad, see kleit näeb tõeliselt stiilne välja ja on oma olemuselt ajatu. Vastupidiselt petti-seelikule, mille kuulutan siin, nüüd ja praegu sama suureks moefopaaks nagu crocs'id. Kui crocs'i diileritest olen algusest peale eemale hoidnud, siis petti-seeliku maitsetu kuninganna suutis mind alguses oma näilise pitsivahuga pimestada. Aga õnneks mu silmad avanesid.

Mu laps nägi oma pettiseelikuga samasugune jahukott välja
 Püüdsin Google'i abiga otsida mingitki kriitikat petti-seelikute kohta, kuid asjatult. Tunnen end ketserina. Kõik mu ümber on neist lummatud. Kaasa-arvatud mu tütar.

Igatahes, tulles stiilsete rõivaste juurde tagasi, räägin lähemalt kleidist. Šifooni oli mul 3.5 meetrit. Kleidile kulus 2 meetrit. Lõiget õigupoolest polnudki. Kuna lapse kehal pole erilisi kurve piisas põhimõtteliselt kahest õiges suuruses ristkülikust. Ülemine ristkülik väiksem alumine ristkülik suurem. Seeliku osa ristkülikut lõikasin kolmekordselt välja, nii et seelik on tegelikult kolmekihiline. Šifoon on õhuke ja läbipaistev, nii et kolm kihti  tegin nii esteetilisest kui praktilisest vajadusest lähtuvalt.

Vöökohale õmblesin roosast atlasest paela ja saigi valmis. Aega läks umbes 10 tundi. Enamasti õmblesin masinaga, aga mõned kohad ka käsitsi. Et nii väljast kui seestpoolt puhtam viimistlus oleks. Arvestades korsettide tegemisele kuluvat aega sai see kleit lausa välgukiirusel valmis.

Eest- ja tagantvaates


Ja Tuule seljas Estonia teatris :)


Õnneks armastab mu laps seda kleiti rohkem kui petti-seelikut. See on hea märk, nii et ühel päeval on mul võimalik ta nendest võõrutada.

Kallid lugejad avaldage arvamust, kas ma olen ainus kellel hakkab petti-seelikut nähes kõhus keerama?
Leidub mul mõttekaaslasi? Või te arvate, et ma olen kade?

Kadeduse kahtluse ümberlükkamiseks lisan lingid mulle teadaolevatele petti-seeliku õmblejatele ja müüjatele. Vaadake ise järele.
P.S. Siiski üks asi häirib mind veel. Nimelt, nendel lehekülgedel on albumites pildid, mis on võetud internetist ja ma isegi tean lehekülgi kust need võetud on ja nendele pole isegi viidet all. See on ebaeetiline. Nad ei vaevu isegi näidiseid valmis õmblema. Nende piltide all on kommentaarid stiilis "Palju sellise tegemine võiks maksma minna?" ja siis nad vastavad. Aga nad pole isegi kunagi sellist valmis teinud!?

Olen ma ülekohtune?
Tore oleks kuulda teie arvamust!

Petti-seelikud:
https://www.facebook.com/PettiSeelik?ref=ts&fref=ts
https://www.facebook.com/PettiPrintsess?ref=ts&fref=ts
https://www.facebook.com/pettipreili?ref=ts&fref=ts


------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hi ya' all!

I've been away for too long, I know. But I won't make any excuses, instead I would like to show a dress I made for my daughter. It is pink, obviously, and long. Fabric is chiffon and it took me for 2 metres and approximately 10 hours to make. I made it for theatre and to confront pettiskirts which I began to hate recently.
A year ago, when my daughter got it for christmas they weren't as popular as they are now. And it took me a year to see how ugly pettiskirts are. I mean, probably every little girl in Estonia has at least one of them by now and I see almost every day one. In blogs, Facebook and real life. The more I look at them the more I understand that pettiskirts are fashion faux pàs as well as crocs. I made it a statement.
By the way, I looked around the internet and couldn't find a single negative post about pettiskirts. Everybody seems to love them. Even my own daughter. But good news is she loves her new pink dress even more! You can see pictures above.

How about you?
Do you like love pettiskirts?
Am I over-reacting? Or even jealous maybe?

I would like to hear your thoughts.


7 comments:

 1. Ma olen kogu aeg arvanud, et need petti-seelikud ongi alusseelikud. Aga et nagu ei olegi siis või?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nähtavasti kantakse neid kui tavalisi seelikuid. Mina kannan puhvseelikuid ainult alusseelikutena aga petti-seelik on jah eraldi kantav. :)

   Delete
 2. Tänan mind harimast! Ma ei teadnud praeguse hetkeni, mis on petti-seelik, kuna meil majas kuuene noormees. Kui see sind lohutab, siis on minumeelest tegemist lihtsalt nähtusega, mille võib sinna "bling-bling" kategooriasse panna ja sellest mööda vaadata. Nojah, ma ju saan, sest noormees selliseid asju ei nõua :-) "Bling-bling" kategoorias minu aju tagumsies servas on juba ees ootamas näiteks ehtekivikestega küllastatud mobiilid, suure auguga võrksukad ja kaenlaalusest kotist välja vahtivad õnnetud pisikesed koerad. Ei meeldi, aga üle tee ka ei hakka minema, kui vastu tulevad...
  Kroksid on küll jubedad ja nende eest ma pildin võitlema, et meie majja ei tuleks. Täisnahast sandaal lapsel olemas, aga tema nõudis neid arusaamatuid jurakaid. Ei läind läbi.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Moetööstus on tõepoolest mehi säästnud :) Mõnes mõttes on poistega kergem.

   Delete
 3. Jagan arvamust, Ei meeldi need seelikud! ;) Hoolimata sellest, et minu peres on 3 poissi ja ei ühtegi tüdrukut siis ei meeldi need seelikud mulle kohe üldse. Tõenäoliselt just sellepärast, et KÕIK nendest nii vaimustuses on ja selle petti-seeliku laviiniga kaasa lähevad. Kui neid esineks vähe, oleksin ka tõenäoliselt sallivam nende suhtes, kuid see meeletu Massipsühhoos on täiesti vastumeelne. Samamoodi nagu ka Reesi kirjeldatud - ehtekivikestega mobiilid, kaenlaalustes kottides koerakesed ja ka näiteks küünemaalingud - ühesugused lilled peal kõigil.

  ReplyDelete
 4. No mina nii konkreetne oma vaadete poolest ei ole. Minu arvates on see aeg kõikide väikeste tüdrukute elus, kus peavad olema satsid, satsid ja veel kord satsid. Minu ajal ei olnud, pidin proovima ema kombineesid. Kahju, et need on ära kadunud, minu arvates ühed väga naiselikud rõivaesemed.
  Ise õmblesim oma lapsele kolm petti seelikut, erivärvides. Kui tal sõbrannad külas käivad siis saab igaüks omale seeliku selga ja mängivad printsesse. Imselgelt selline seelik teatrisse ei sobi aga siiski on need ühele väiksele printsessile väga olulised, vaatamata sellele, et emale ei meeldi :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jah nii see on. Ka minu tütar veel kannab seda seelikut, kuid järjest harvem. Kogu aeg tuleb ju uusi ja ilusaid kleite peale :)

   Delete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...